پرسش سنج

چرا باید به پرسش سنج اعتماد کنیم؟

در سال‌های اخیر فروشگاه‌های اینترنتی زیادی در ایران شکل گرفته‌ و کالاهای متنوعی را عرضه می‌کنند. سرعت و سهولت در خرید اینترنتی باعث شده که هر روز افراد بیشتری به سمت این نوع خرید سوق پیدا کنند. اما با گسترش فروشگاه های اینترنتی، زمینه برای سوء استفاده افراد سودجو نیز فراهم شده است. افرادی که با راه اندازی وب‌ سایت فروش اینترنتی، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند که این کار سبب شده اعتماد بعضی کاربران نسبت به خریدهای اینترنتی خدشه‌دار شود. اما در این بین فروشگاه هایی را میتوان یافت که صادقانه مشغول به خدمت رسانی و عرضه کالا خود هستند که می‌توانید با خیال آسوده از آنها خرید کنید. کافی است قبل از خرید، وب‌سایت آن فروشگاه را به دقت بررسی کنید و پس از اطمینان یافتن از اعتبار آن، کالای مورد نظر خود را سفارش دهید. آنچه در ادامه می‌خوانید راهکارهایی است که به شما می‌آموزد چگونه می‌توانید به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنید.

برخورداری از گواهینامه SSL

به طور ساده ssl همان قفل سبز رنگ کنار ادرس سایت می باشد که اطلاعات شما را به صورت رمزنگاری تبدیل میکندو شما اطمینان پیدا میکنید که اطلاعات شما(اظلاعات کارت بانکی، اطلاعات شخصی و هویتی و…) به سرقت نمیرود.

فروشگاه‌هایی که به امنیت اطلاعات خود و مشتریان اهمیت می‌دهند، برای ارتباط امن بین سایت و کاربران از گواهینامه SSL استفاده می‌کنند.

وجود این گواهینامه یکی از معیارهایی است که نشان می‌دهد سایت فروشگاهی معتبر است؛ چراکه برای حفظ اطلاعات مشتریان ارزش قائل شده است. به منظور اطمینان از داشتن گواهینامه SSL شما باید از طریق HTTPS  به سایت دسترسی داشته باشید‌.

وب سایت ما دارای گواهی SSL DV سرتوم (certum.pl)از کشور لهستان که گوگل برای ssl های پریمیوم(پولی) ارزش ویژه ای قائل است و از نظر گوگل وب سایت های با این نوع گواهی ssl دارای اعتبار بالا و درجه امنیت عالی هستند.

مجوزهای لازم برای یک فروشگاه اینترنتی مجاز

1-مجوز اینماد(نماد اعتماد الکترونیک)

فروشگاه ما نماد اعتبار 1 ستاره را دریافت نموده است.

جهت استعلام روی تصویر زیر کلیک کنید

یکی از بهترین فعالیت هایی که در سال های اخیر در داخل کشور آغاز شده، ثبت و ساماندهی فروشگاه های اینترنتی است. نماد اعتماد الکترونیکی که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران به فروشگاه های آنلاین داده می شود بهترین راه برای تشخیص و شناسایی یک وب سایت معتبر از وب سایت های نا امن و کلاهبردار است. تمامی فروشگاه های آنلاین می توانند با ثبت نام اینترنتی در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی به نشانی www.enamad.ir درخواست ثبت اطلاعات و اختصاص نماد اعتماد را داشته باشند. همچنین همه فروشگاه های مورد تایید می بایست نماد اعتماد الکترونیکی را (که به صورت یک e آبی رنگ به همراه یک یا چند نقطه طلایی رنگ است) در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

فروشگاه ما با توجه به گواهی ssl dv  که از اعتباری بالایی برخوردار است نماد اعتبار 1 ستاره را دریافت نموده است.

2-نماد ساماندهی وزارت ارشاد

فروشگاه ما دارای لوگوی دائمی می باشد.

ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی

یک نماد دیجیتال است که به رسانه های برخطی که شرایط دریافت آن را داشته باشند اعطا خواهد شد. این لوگو در صفحه اول رسانه ها قابل مشاهده خواهد بود.

لوگوی دائم: به متقاضیانی که تمامی شرایط دریافت لوگو را داشته باشند این لوگو اعطا می شود. اعتبار این لوگو ۶ ماهه بوده و پس از درخواست مجدد متقاضی و احراز شرایط تمدید می شود.

وجود لوگوی دائم در صفحه اول یک رسانه برخط نشانگر این است که:

۱) هویت متصدی این رسانه برخط احراز شده است.

۲) متصدی این رسانه برخط صلاحیت فعالیت در این زمینه را دارا است

درگاه بانکی امن

فروشگاه های آنلاین برای خرید های الکترونیکی از درگاه های متصل به بانک های طرف قرارداد استفاده می کنند. پس در همین ابتدا باید توجه داشته باشید که هرگز به فروشگاهی که برای انتقال مبلغ خرید از شماره کارت شخصی استفاده می کند اعتماد نکنید.

امکان پرداخت از طریق درگاه پرداخت الکترونیک، یکی از مواردی است که به یک فروشگاه اینترنتی اعتبار بیشتری می‌بخشد و می‌تواند برای مشتری اطمینان خاطر بیشتری ایجاد کند. چرا که برای ارائه درگاه پرداخت الکترونیک ، قوانین خاصی رعایت می‌شود و مدارک شخصی و اعتبار بانکی مدیران وب‌سایت به دقت بررسی می‌شود و پس از تایید مدارک توسط بانک، این درگاه در اختیار مدیریت وب‌سایت قرار می‌گیرد.

درگاه‌های بانکی با استفاده از پروتکل‌های امن SSL، ارتباط شما را با بانک مورد نظر برقرار می کنند. برای اطمینان از امنیت درگاه، در هنگام پرداخت به نوار آدرس وب‌سایت بانکی که از طریق فروشگاه به آن متصل شده‌اید، دقت کنید. اگر در ابتدای آدرس عبارت https مشاهده شود، آن درگاه کاملا امن است. اما اگر در نوار آدرس صفحه بانک مورد نظر، عبارت http دیده می‌شود، هرگز اطلاعات حساب بانکی خود را در آن وارد نکنید.

برای چک کردن مجوز ها در پایین صفحه در قسمت  پابرگ روی مجوز ها کلیک کنید
5